Udostępnianie nieruchomości w celu realizacji, modernizacji, naprawy, konserwacji i eksploatacji podziemnych inwestycji liniowych wraz z urządzeniami towarzyszącymi - z wyłączeniem pasów drogowych

WGN 9.8

Wydział Gospodarki Nieruchomościami
ul. Grudziądzka 126 b, 87-100 Toruń
e-mail: wgn@um.torun.pl

• Art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147 z poźn. zm.)

• Zarządzenie Prezydenta Miasta Torunia Nr 392 z dnia 02.12.2009 r. w sprawie udostępniania gruntów, stanowiących własność Gminy Miasta Toruń w celu budowy, modernizacji, przebudowy, naprawy, konserwacji i eksploatacji inwestycji liniowych wraz z urządzeniami towarzyszącymi.

I. Dokumenty od wnioskodawcy:

1. Wniosek według załączonego wzoru  zawierający: aktualne oznaczenie nieruchomości w ewidencji gruntów, prowadzonej przez Wydział Geodezji
i Kartografii Urzędu Miasta Torunia, położenie nieruchomości, nazwa inwestycji pod lokalizację, której teren ma zostać udostępniony, podanie parametrów technicznych inwestycji tj. powierzchnię gruntu niezbędnego dla potrzeb realizacji inwestycji, długość inwestycji liniowej, powierzchnia urządzeń towarzyszących, prognozowany czas trwania inwestycji.

2. Mapa zagospodarowania terenu z naniesionym przebiegiem inwestycji w 2 egz.

3. Szkic z zaznaczoną powierzchnią terenu na czas realizacji inwestycji.

4. Mapa stanu prawnego lub mapa ewidencyjną i wypis z rejestru gruntów prowadzonego przez Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miasta Torunia.

5.Warunki techniczne wydane przez gestora sieci ( w przypadku budowy inwestycji liniowej wraz z urządzeniami towarzyszącymi, modernizacji lub przebudowy).

6. Pełnomocnictwo do reprezentowania Inwestora, jeżeli wnioskodawca działa w jego imieniu.

Dodatkowo, w celu przyspieszenia rozpatrzenia wniosku, można dołączyć:

1. Decyzję o warunkach zabudowy, decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego lub  wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu, objętego inwestycją.

2. Opinię administratora nieruchomości, na której jest projektowana inwestycja.

3. Opinię Prezydenta Miasta Torunia w sprawie usytuowania projektowanej sieci uzbrojenia terenu (tzw. Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej).

II. Wymagane opłaty:
Nie pobiera się.

III. Termin i tryb realizacji odpowiedzi:
Termin realizacji wniosku od 1 do 4 miesięcy od dnia złożenia wniosku

IV. Jednostka odpowiedzialna: