Otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy (dla organizacji prowadzących działalność w sferze pożytku publicznego)

WKSiI 15.5

Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji
e-mail: wksii@um.torun.pl

Podstawa prawna

• Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817)

• Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2016 r. poz. 1300)

• Wykaz dokumentów, jakie należy złożyć w postępowaniu konkursowym wraz z odpowiednimi formularzami, jest każdorazowo określany w szczegółowych ogłoszeniach konkursowych, publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej (dział Ogłoszenia PMT).

Wymagane opłaty:

• Nie pobiera się.

Termin i tryb realizacji odpowiedzi:

• Prezydent Miasta Torunia ogłasza otwarte konkursy ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy po 15 listopada danego roku - na rok następny (ogłoszenia mogą być opublikowane po złożeniu projektu budżetu miasta Torunia na rok następny).

Termin składania ofert:

• Szczegółowe warunki i terminy składania ofert są każdorazowo określone w regulaminie konkursu ogłaszanego przez Prezydenta Miasta Torunia.

• Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji - koordynacja współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz zbiorcze przygotowanie konkursów, we współpracy z wydziałami merytorycznymi UMT.
  • Adres koordynatora:
    Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia

Tryb odwoławczy:

• Nie przysługuje.

• Informacje na temat aktualnych ogłoszeń konkursowych, obowiązującej procedury udzielania organizacjom dotacji, adresy kontaktowe poszczególnych wydziałów oraz wszelkie inne informacje dotyczące współpracy miasta z trzecim sektorem, umieszczone są w miejskim serwisie informacyjnym dla organizacji pozarządowych orbiToruń pod adresem: www.orbitorun.pl.
  • Załączone wyżej formularze i druki dotyczą konkursów na rok 2017, a także konkursów wieloletnich.