Informacja dla osób niedosłyszących

Juwenalia na cyrkowo

Batman, Czerwony Kapturek, Joker, kobieta-kot, dwunoga żyrafa, towarzyszący jej różowy królik i mnóstwo innych fantastycznych postaci oraz wielki astronom przebrany za klauna - w Toruniu rozpoczęły się Juwenalia.

Organizowane przez Samorząd Studencki doroczne święto studentów trwa od 18 do 20 maja 2017 r. Tym razem zabawa odbywa się w konwencji cyrkowej. Stąd też nietypowy wygląd Mikołaja Kopernika na pomniku na Rynku Staromiejskim, który został przebrany za klauna.

W czwartek 18 maja o godz. 17:30 imprezę zainaugurowała Wielka Juwenaliowa Fota pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie spod Domu Studenckiego nr 6 przy ul. Słowackiego 1/3 wyruszył pochód juwenaliowy. Część koncertowa rozpoczęła się w miasteczku akademickim na Bielanach o 18:30. Krótko przed godz. 21 prezydent Torunia Michał Zaleski przekazał studentom klucze do bram miasta, oddając żakom we władanie na kilka dni gród Kopernika.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach juwenaliów jest wolny.

Studenci w czasie trwania Juwenaliów organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, tj. od czwartku od godz. 8.00 do niedzieli do godz. 6.00 uprawnieni są do korzystania z bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach.
Dokumentem uprawniającym do ulgi jest legitymacja studencka lub legitymacja International Student Identity Card (ISIC) zawierająca zdjęcie osobowe oraz trwale umieszczony znak, określający ważność dokumentu wydany przez władze uczelni wyższej lub uprawniony podmiot.

Więcej szczegółów i program na stronie wydarzenia

Juwenalia 2017 na Facebooku

Więcej: Ada Kamela (przewodnicząca Samorządu Studenckiego UMK) tel. 667 091 808, e-mail: adakamela@gmail.com