Gwiazdy na Copernicus Cup w Toruniu

Genzebe Dibaba, Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i Orlando Ortega – to gwiazdy światowej lekkiej atletyki, które zobaczymy już 10 lutego 2017 r. w Arenie Toruń na Halowym Europejskim Mityngu Lekkoatletycznym Copernicus Cup.

- Zapraszamy kibiców lekkiej atletyki na jedno z pięciu najważniejszych na świecie wydarzeń lekkoatlatycznych w hali - Europejski Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup, 10 lutego 2017 r. w Arenie Toruń - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

W poniedziałek 16 stycznia 2017 r. prezydent Torunia Michał Zaleski i Prezes Zarządu Kujawsko – Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński podpisali umowę ws. organizacji w Arenie Toruń 3. Halowego Europejskiego Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup.

10 lutego 2017 r. hala sportowo-widowiskowa gościć będzie 3. edycję Europejskiego Mityngu Lekkoatletycznym Copernicus Cup. Jest to zimowy odpowiednik Diamentowej Ligii. Wydarzenia te będą odbywały się w pięciu miastach: w Bostonie - 28 stycznia 2017, w Düsseldorfie - 1 lutego 2017, w Karlsruhe - 4 lutego 2017, w Toruniu – 10 lutego oraz w Birmingham - 18 lutego 2017 r. W Toruniu pojawią się najlepsi światowi lekkoatleci. Toruń wesprze organizację mitingu. w kwocie 600 tys. zł. Organizatorami imprezy jest miasto Toruń i Kujawsko – Pomorski Związek LA.

- To historyczny moment. Bardzo się cieszę, że w 2017 r. zostaliśmy zaproszeni do grona największych mityngów światapowiedział Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński. – Gwiazdą mityngu będzie multimedalistka, etiopska biegaczka specjalizująca się w biegach średnich i długich – Genzeba Dibaba, która w Toruniu podejmie próbę bicia rekordu świata na 1500 metrów.

3. Halowy Europejski Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup rozpocznie się o godz. 18:15 w Arenie Toruń. Impreza będzie trwała 2,5 godz. i będzie transmitowana na cały świat.

Oprócz etiopskiej biegaczki w Toruniu zobaczymy największe gwiazdy lekkiej atletyki: w biegu na 800 metrów – Joannę Jóźwik i Angelikę Cichocką. W biegu mężczyzn na 800 metrów zobaczymy Adama Kszczota, Marcina Lewandowskiego. W Toruniu pobiegnie też etiopski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 metrów Mohammed Aman. Zobaczymy również niezwykle utalentowaną sprinterkę Ewę Swobodę - brązową medalistkę Mistrzostw Europy w Zurychu na 800 metrów.

- Wszyscy kibice posiadający ważny bilet na mityng zwolnieni będą z opłat za przejazd komunikacją miejską w drodze na i z zawodów – przypomniał prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Promocję wydarzenia rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku. Od początku stycznia 2017 r. na elewacji Areny Toruń można zobaczyć zaproszenie na Copernicus Cup. W mieście jest 10 bilbordów, podobnie jest w Bydgoszczy, reklamy na witaczach, ale również w lokalnej telewizjiwylicza dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia Mariola Soczyńska. Od 2 lutego będą również emitowane reklamy w telewizji TVP1, TVP2 oraz TVP Sport, w najlepszym czasie antenowym. Promujemy także imprezę w lokalnej telewizji i na portalach społecznościowych.

W Toruniu rozegranych zostanie 13 konkurencji. Kobiety: 60 m, 60 m ppł, 400 m, 800 m, 1500 m, skok o tyczce oraz trójskok; mężczyźni: 60 m, 60 m ppł, 400 m, 800 m, 1500 m, a także skok wzwyż.

13 grudnia 2016 r. Kujawsko – Pomorski Związek LA rozpoczął sprzedaż wejściówek na zawody. Ceny kształtują się następująco: bilety ulgowe – 10,00 zł, bilety normalne – 25,00 zł, loża VIP – 100,00 zł (w 2016 roku: bilet normalny kosztował 15,00 zł, a wstęp do loży VIP 50,00 zł).

Kluby kibiców mogą się rejestrować do 20 stycznia na stronie Copernicus Cup.