Informacja dla osób niedosłyszących

Gazele Biznesu wręczone

Tytuł Gazeli Biznesu 2016, przyznawany przez ogólnopolski dziennik "Puls Biznesu", otrzymały 54 małe i średnie firmy z Torunia.

Wręczenie statuetek Gazeli Biznesu małym i średnim firmom z województwa kujawsko-pomorskiego odbyło się 16 lutego w CKK Jordanki. W 17. już edycji rankingu wyróżnione zostały 54 firmy z Torunia, w tym Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. W uroczystej gali wziął udział prezydent miasta Torunia Michał Zaleski.

Gazele Biznesu - Ranking Najbardziej Dynamicznych Małych i Średnich Firm w Polsce to coroczne zestawienie publikowane przez dziennik "Puls Biznesu" począwszy od 2000 r. Aby firma mogła się znaleźć w jego ubiegłorocznej edycji, musiała spełniać następujące kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2013 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś, 
  • w roku bazowym 2013 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych, 
  • w latach 2013-2015 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży, 
  • w latach 2013-2015 ani razu nie odnotowała straty,
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat.

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, faktoringowe. Za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw odpowiedzialna jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland. Co ważne, ranking jest dla uczestników bezpłatny.

Cały ranking publikowany jest w grudniowym wydaniu „Pulsu Biznesu”, a następnie od stycznia do marca redakcja pisma organizuje w 12 miastach Polski specjalne uroczystości, podczas których w obecności regionalnych władz wręczane są laureatom rankingu statuetki i pamiątkowe dyplomy. Cykl tegorocznych gali uświetnia swym recitalem Stanisław Soyka.

Lista nagrodzonych toruńskich firm