Dr Tadeusz Ładniak patronem ronda

Od dziś skrzyżowanie ulic Polnej, Traktorowej i Fortecznej nosi nazwę Rondo dr. Tadeusza Ładniaka.

Uroczyste nadanie imienia dr. Tadeusza Ładniaka skrzyżowaniu ulic Polnej, Traktorowej i Fortecznej odbyło się 19 maja 2017 r. Decyzję o nazwaniu ronda imieniem znanego toruńskiego lekarza radni podjęli 27 kwietnia 2017 r. - Dla wszystkich torunian doktor Tadeusz Ładniak stał się zaś wzorem cnót rzadkich, ale przez to budzących podziw i cześć dla jego pamięci. Przejeżdżając przez rondo jego imienia, będziemy od dziś stale o tym pamiętać – powiedział podczas uroczystości prezydent Michał Zaleski.

Data uroczystości nie jest przypadkowa – 19 maja przypadają urodziny nieżyjącego już znanego toruńskiego lekarza. U zbiegu ulic Polnej, Traktorowej i Fortecznej pojawiły się władze miasta z prezydentem Michałem Zaleskim, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz rodzina doktora – żona i dzieci.

Doktor Tadeusz Ładniak (19.05.1953-28.11.2016) był specjalistą chorób wewnętrznych, starszym asystentem oddziałów internistycznych. Po studniach na Akademii Medycznej w Lublinie, w 1979 r., przybył do Torunia i podjął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, a którym pozostał związany przez niemal 40 lat. Przez wiele lat działał na rzecz Stowarzyszenia Opieki Nad Dziećmi Opuszczonymi p.n. Oratorium im. bł. ks. Br. Markiewicza w Toruniu. Był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem "Zasłużony dla Miasta Torunia" oraz wieloma innymi wyróżnieniami i odznaczeniami.