Domki czekają na kocich lokatorów

Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia, realizując „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt” we współpracy z Toruńskim Towarzystwem Ochrony Praw Zwierząt (TTOPZ) oraz Fundacją KOT, zakupił 12 budek dla kotów wolno żyjących.

Domki zostały umieszczone w miejsach zgłoszonych przez opiekunów kocich budek:

• przy ul. Słowackiego 93,
  • przy ul. Popiełuszki 11,
  • przy ul. Żeromskiego 11,
  • przy ul. Fałata (teren zielony przy parkingu),
  • 2 budki na terenie Działek Międzyrzecze,
  • przy ul. Kilińskiego 12,
  • przy ul. Grudziądzkiej 80-84a,
  • przy Wydziale Archeologii UMK ul. Szosa Bydgoska 44/46,
  • przy ul. Gagarina 82-86,
  • przy ul. Wyszyńskiego 4F,
  • na terenie ROD Tramwajarz przy ul. Grudziądzkiej.

Każda budka może pomieścić 4-5 zwierząt, jest wykonana z impregnowanego drewna, ma ocieplane styropianowe ściany, dach i podłogę, zadaszony podest do wykładania karmy i uchylny dach umożliwiający sprzątanie. Domki zostały oznakowane tabliczkami z logo Gminy Miasta Toruń. Koszt zakupu domków to 3600 zł. Planowane jest postawienie kolejnych 30 schronień.

Propozycje lokalizacji i opieki nad kolejnymi budkami dla kotów można składać w siedzibie Wydziału Środowiska i Zieleni (ul. Wały gen. Sikorskiego 12, tel. 56 611 86 93), w Schronisku dla Zwierząt (ul. Przybyszewskiego 3, tel. 56 622 48 87) lub za pośrednictwem Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt (ul. Mickiewicza 49, tel. 661 829 010).