Dni otwarte na Jordankach

Już w najbliższą niedzielę (29 listopada) i poniedziałek (30 listopada) mieszkańcy Torunia będą mogli zwiedzić jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów kulturalnych w regionie – Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Na zwiedzanie rozdano aż 4 800 bezpłatnych wejściówek.

W dniach otwartych będą mogły uczestniczyć tylko te osoby, które odebrały wejściówki w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia bądź w kasie CKK Jordanki. Przypominamy, że wszystkie wejściówki zostały rozdane.

Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki przewidziało dwa rodzaje zwiedzania obiektu –w grupach i prezentacje Sali Koncertowej oraz Sali Kameralnej.

Zwiedzanie całego obiektu z przewodnikiem będzie odbywało się w grupach 30 osobowych, zarówno w niedzielę (29 listopada), jak i w poniedziałek (30 listopada) w godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 13.30, 14.00, 14.30, 16.30, 17.00, 17.30. Godzina rozpoczęcia zwiedzania jest zaznaczona na wejściówce. Czas zwiedzania to ok. 30 minut. Zbiórka przed budynkiem od al. Solidarności.

Liczniejsze, 600-osobowe grupy o 12:00; 15:00; 18:00 będą mogły zobaczyć w Sali Koncertowej artystyczne prezentacje Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Teatru „Baj Pomorski”, Małej Rewii i Młodzieżowego Domu Kultury, które pozwolą  zaprezentować różnorodne funkcjonalności sali. W Sali Kameralnej będą mogły również zobaczyć krótki film przedstawiający historię budowy CKK Jordanki.

Artystyczne prezentacje miejskich instytucji kultury zaplanowano w niedzielę (29 listopada) o godz. 12.00 (występ Młodzieżowego Domu Kultury), o godz. 15.00 (występ Młodzieżowego Domu Kultury), o godz. 18.00 (występ Młodzieżowego Domu Kultury), w poniedziałek (30 listopada) o godz. 12.00 (próba Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej), o godz. 15.00 (fragment przedstawienia „Małej Rewii”), o godz. 18.00 (fragment spektaklu Teatru „Baj Pomorski”).

Szczegółowy program Dni Otwartych można znaleźć w serwisach www.torun.pl oraz www.jordanki.torun.pl.

Program Dni Otwartych