Dni Otwarte na Jordankach

Bezpłatne wejściówki na zwiedzanie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, dostępne w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia od 18 listopada, rozeszły się w błyskawicznym tempie. W ciągu dwóch dni – 29 i 30 listopada – ponad 4,6 tys. osób będzie mogło obejrzeć wnętrze nowej sali koncertowej.

Kolejna pula wejściówek została rozdana 23 listopada 2015 r. Na długo przed godziną 12.00 przed kasą Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki ustawiła się po nie ogromna kolejka.

Podczas Dni Otwartych w niedzielę 29 listopada i poniedziałek 30 listopada mieszkańcy Torunia będą mogli zwiedzić salę na Jordankach i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte. Zwiedzanie odbywać się będzie w zorganizowanych, 30-osobowych grupach pod opieką pracowników CKK Jordanki. Trasa zwiedzania została opracowana w taki sposób, by w czasie 30 minut uczestnicy mogli zobaczyć najciekawsze miejsca nowo wybudowanej sali koncertowej.

- W programie Dni Otwartych zaplanowaliśmy nie tylko zwiedzanie sali koncertowej, ale również pokazy światło-dźwięk i artystyczne prezentacje Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Teatru „Baj Pomorski”, Małej Rewii i Młodzieżowego Domu Kultury, które pozwolą zaprezentować różnorodne funkcjonalności salimówi Grzegorz Grabowski, prezes zarządu CKK Jordanki sp. z o.o.

W niedzielę (29 listopada) w sali koncertowej artystyczny program zaprezentują zespoły Młodzieżowego Domu Kultury. W poniedziałek (30 listopada)odbędzie się otwarta próba Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tego samego dnia zostaną wystawione fragmenty dwóch spektakli teatralnych w wykonaniu „Małej Rewii” i Teatru „Baj Pomorski”. W Sali Kameralnej wyświetlany będzie natomiast film przedstawiający historię inwestycji i funkcjonalności obiektu.

Program Dni Otwartych

Pierwsze muzyczne wydarzenia odbędą się w sali koncertowej na początku grudnia: w ramach Art Prog Toruń Festival (5 grudnia) wystąpią Riverside, Art of Illusion oraz Materia, dzień później (6 grudnia) rozpocznie się LuxFest - rodzinny festiwal muzyczny, który po raz pierwszy odbędzie się w Toruniu w ramach „Budżetu Partycypacyjnego Mieszkańców Torunia”.

Więcej: www.jordanki.torun.pl