Informacja dla osób niedosłyszących

Bohaterski czyn toruńskiej wioślarki

Katarzyna Zillmann, 22–letnia zawodniczka AZS UMK Toruń, dwukrotna Mistrzyni Świata w wioślarstwie uratowała życie niedoszłemu samobójcy.

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. w godzinach popołudniowych doszło w okolicach Przystani Toruń do bardzo przykrego zdarzenia. Zdesperowany młody człowiek, rzucając się z mostu drogowego, chciał popełnić samobójstwo. Wołanie o pomoc młodego człowieka usłyszała kończąca trening Kasia Zillmann, która nie zastanawiając się zbyt długo, ruszyła na pomoc. Udało się jej dopłynąć i wciągnąć desperata na swoją jedynkę. Niestety silny prąd, jaki jest na Wiśle zniósł Kasię i delikwenta na barkę, wciągając ich pod nią. W ostatniej chwili przy barce znaleźli się policjanci z posterunku wodnego i wyciągnęli zawodniczkę AZS-u, mężczyznę i „jedynkę” na ląd. Kasia, ze względu na wychłodzenie organizmu, długo dochodziła do siebie w karetce i na przystani.

W chwilę po zdarzeniu na przystań przyjechał Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Fiderewicz i Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Mariola Soczyńska. Już w sobotę i niedzielę Kasia Zillmannn uczestniczyć będzie w Centralnych Kontrolnych Regatach Seniorów i Juniorów w Poznaniu, a w przyszłym tygodniu w zgrupowaniu kadry w Wałczu. Z uwagi na to, że „jedynka” Kasi dokonała żywota, sprzęt na zawody zabezpieczony zostanie przez trenera kadry. Gratulujemy wspaniałej postawy i dziękujemy!

Prezydent Miasta Torunia spotka się z bohaterską 22-letnią Kasią Zillmann w środę 26 kwietnia br. o godz. 16:00 w Przystani Toruń.