Informacja dla osób niedosłyszących

30-lecie Domu Harcerza

30-lecie Domu Harcerza

W sobotę, 22 kwietnia 2017 r. w ramach obchodów 30-lecia Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza odbędzie się spektakl „Żyj z całych sił”. Początek godz. 17:00 w CKK Jordanki.

1 lutego 2017 r. minęło 30 lat funkcjonowania Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza w Toruniu. W związku z tym placówka świętuje swój jubileusz przez cały rok pod hasłem: „2017 – rok obchodów 30-lecia OPP Dom Harcerza” .Ognisko to placówka wychowania pozaszkolnego dla dzieci i młodzieży. Jest instytucją miejską, finansowaną przez Toruń.

- Dokładamy wszelkich starań, aby wypełnić czas wolny naszych wychowanków i dlatego stała oferta naszych zajęć jest bardzo różnorodna, obejmuje np. zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, komputerowe, szachowe, muzyczne. Ponadto dzieci mogą również liczyć na opiekę pedagogiczną na placu zabaw Piernikowe Miasteczko – podaje dyrektor OPP Dom Harcerza Renata Puzdrowska. - Organizujemy również rodzinne warsztaty weekendowe o przeróżnej tematyce łączącej pokolenie najmłodsze z najstarszym.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej - DOM HARCERZA od maja 2014 roku posiada certyfikat MIEJSCA  ODKRYWANIA  TALENTÓW  przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, działający przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Certyfikat Miejsca Odkrywania Talentów otrzymują instytucje, które przyczyniają się do odkrywania, wspierania i promocji talentów dzieci i młodzieży.

W 2017 roku z zajęć w OPP Dom Harcerza korzysta 1233 wychowanków uczestniczących w 47 oddziałach. Zajęcia prowadzone są w Siedzibie Głównej (Rynek Staromiejski 7) oraz w czterech szkołach: ZS 15, ZS 24, V LO oraz ZSO 2 przez wykwalifikowanych, doświadczonych pedagogów, którzy każdego dnia zarażają dzieci swoimi pasjami.


Materiały do pobrania: